Program “Słownik polsko-polski” z profesorem Miodkiem

Czy wiecie jakie to jest uczucie spotkać swojego idola? Ja tak właśnie się czułam, gdy miałam szansę na żywo zapytać pana profesora o kwestię językową. To był wprawdzie tylko pretekst do tego, by opowiedzieć na antenie o akcji książkowej, związanej z Włodkiem Książkowym (pisałam o tym TUTAJ). Ale jednak! Duma pozostała ze mną 😀

Już dziś zapraszam Was do obejrzenia odcinka programu “Słownik polsko-polski”, którego emisja odbędzie 20 października na kanale TV Polonia. 

Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko wyszło. Ale nie o to chodzi. Najważniejsze, że udało się dzięki temu stresowi, który mi towarzyszył, zdobyć książki na akcję charytatywną.

Jak wygląda nagranie do programu “Słownik polsko-polski”?

A jak wyglądało samo nagranie? U mnie odbyło się ono przez internet. Siedziałam w domu, przed sobą miałam laptop, włączony Skype i od 14 do 16 byłam w gotowości, by wejść na antenę – miałam dwa wejście. Jedno z pytaniem, które zadałam profesorowi. A drugie – gdy dowiedziałam się, że uczestnicy programu i sam pan profesor przekazali książki dla Włodka Książkowego.

Czy pytania są dowolne? Tak! I to jest najlepsze, że pan profesor nie zna wcześniej pytań i są mu one zadawane na żywo. Także jak zna odpowiedź – odpowiada. Jak nie – sięga po słowniki, pyta o to uczestników, etc. Jeśli oglądaliście kiedyś odcinek to wiecie, że czasem tak właśnie się dzieje. I nie jest to wyreżyserowane!

A jak wygląda przygotowanie się do programu? Rozmawiałam wcześniej z przesympatycznym i bardzo kompetentnym panem Dariuszem, który zaprosił mnie do udziału w programie. To właśnie on tłumaczył mi wszystkie kwestie związane z techniczną stroną nagrania.

A samo nagranie dostarcza emocji. Ale cieszę się, że brałam w tym udział. I jeśli będzie kiedyś okazja – znowu chętnie spotkać się online z moim językowym idolem 🙂

Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorki zbiórki dla Włodka Książkowego za przesyłkę. Już wkrótce przekażę książki na ręce pani Małgorzaty, by ona podała je panu Włodzimierzowi.