Nagranie do programu z prof. Miodkiem

Opublikowane przez PS w dniu

Program „Słownik polsko-polski” z profesorem Miodkiem

Czy wiecie jakie to jest uczucie spotkać swojego idola? Ja tak właśnie się czułam, gdy miałam szansę na żywo zapytać pana profesora o kwestię językową. To był wprawdzie tylko pretekst do tego, by opowiedzieć na antenie o akcji książkowej, związanej z Włodkiem Książkowym (pisałam o tym TUTAJ). Ale jednak! Duma pozostała ze mną 😀

Już dziś zapraszam Was do obejrzenia odcinka programu „Słownik polsko-polski”, którego emisja odbędzie 20 października na kanale TV Polonia. 

Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko wyszło. Ale nie o to chodzi. Najważniejsze, że udało się dzięki temu stresowi, który mi towarzyszył, zdobyć książki na akcję charytatywną.

Jak wygląda nagranie do programu „Słownik polsko-polski”?

 

A jak wyglądało samo nagranie? U mnie odbyło się ono przez internet. Siedziałam w domu, przed sobą miałam laptop, włączony Skype i od 14 do 16 byłam w gotowości, by wejść na antenę – miałam dwa wejście. Jedno z pytaniem, które zadałam profesorowi. A drugie – gdy dowiedziałam się, że uczestnicy programu i sam pan profesor przekazali książki dla Włodka Książkowego.

Czy pytania są dowolne? Tak! I to jest najlepsze, że pan profesor nie zna wcześniej pytań i są mu one zadawane na żywo. Także jak zna odpowiedź – odpowiada. Jak nie – sięga po słowniki, pyta o to uczestników, etc. Jeśli oglądaliście kiedyś odcinek to wiecie, że czasem tak właśnie się dzieje. I nie jest to wyreżyserowane!

A jak wygląda przygotowanie się do programu? Rozmawiałam wcześniej z przesympatycznym i bardzo kompetentnym panem Dariuszem, który zaprosił mnie do udziału w programie. To właśnie on tłumaczył mi wszystkie kwestie związane z techniczną stroną nagrania.

A samo nagranie dostarcza emocji. Ale cieszę się, że brałam w tym udział. I jeśli będzie kiedyś okazja – znowu chętnie spotkać się online z moim językowym idolem 🙂

 

Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorki zbiórki dla Włodka Książkowego za przesyłkę. Już wkrótce przekażę książki na ręce pani Małgorzaty, by ona podała je panu Włodzimierzowi.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *