Na Dzień Kota – zasady życia z kotem

Opublikowane przez PS w dniu

Ziewający kot

17 lutego został ustanowiony DNIEM KOTA  (przez kogo i kiedy? Tego nie wiem). Jako kociara nie wnikam w genezę powstania tego święta, tylko napawam się kolejną możliwością przebywania z moim futrzakiem i „jarania” się z tego, że pozwolił, bym została jego pańcią 😉

Kto ma koty ten wie, że nie jest łatwo z nimi żyć jeśli lubimy mieć wszystko poukładane i idealnie zaplanowane. Ale kto powiedział, że się nie da? Przecież można próbować nauczyć kota pewnych rzeczy. Przynajmniej próbować 😉 (to taki żart o czym przekonacie się czytając tekst poniżej).

I stąd moje rady, jako wprawnej kociary z wieeeeeeeloletnim stażem, wychowanki wielu pokoleń kocich lordów i hrabin. Obecnie posiadaczki jednego, acz najbardziej charakternego z moich kocich rodów – Zuzanny vel Zuzilli pseudonim Koci Pitbull.

Kot w słońcu czarno białe zdjęcie

Na podstawie wieloletnich badań nad kocią psychiką, samej lecząc przy tym własne uszczerbki na zdrowiu, wywnioskowałam, co następuje:


Kot musi znać swoje miejsce

WAŻNA ZASADA – kot ma w du**e, że wyznaczyłeś mu jakieś zasady. Kot ma własne i się ich trzyma. Niezależnie od tego, co ty o tym sądzisz.


Kot musi mieć regularne i stałe godziny jedzenia

WAŻNA ZASADA – kot ma w du**e to, że wyznaczyłeś mu jakieś godziny jedzenia. On i tak ma własny tryb życia i tycia i jeszcze nie raz zobaczysz, że kot chodzi głodny CAŁY CZAS!


Kot nie może spać na łóżku

WAŻNA ZASADA – kot ma w du**e to, że nie pozwalasz mu spać na łóżku. Choćbyś nie wiem co robił i tak ostatecznie obudzisz się z kotem na poduszce. Albo obok. Bo na poduszce będzie spał kot.


Kot musi mieć drapak

WAŻNA ZASADA – kot ma w du**e to, że kupiłeś mu jakiś drapak. Twoja pufa, fotel czy dywan są znacznie lepsze dla jego pazurów, niż ten hiper drogi, wielki i stworzony przez amerykańskich naukowców drapak do zadan specjalnych. Jedyne co jest fajne – to pudełko po nim.


Kot musi mieć zajęcie

WAŻNA ZASADA – kot ma w du**e to, że wymyślasz mu jakieś zajęcia. Nowa myszka z ekologicznego futerka z dodatkiem kocimiętki? A może wędka z piórkiem wyrwanym wprost z tyłka ptaka z wolnego chowu? Zapomnij! Kot i tak będzie bawił się papierkiem po cukierku, twoją sznurówką, a najchętniej – stopą wystającą spod kołderki. Szczególnie o 3 nad ranem, kiedy będziesz chcieć jeszcze pospać – tak, wtedy właśnie kot stwierdzi, że to idealna pora na zabawę. I wtedy przyzna Ci rację – kot musi mieć zajęcie. Między 3 a 5 rano. Wtedy, gdy najmniej masz na to ochotę.


Dzień Kota to dobra okazja do tego, by zastanowić się jak to się stało, że zapanowały one nad nami i pozwoliły człowiekowi na tak wiele…Ale za kawałek, kiedy mam to futro u siebie na kolanach już wiem czemu było czczone jako bóstwo w Egipcie ;). I czemu nadal ma tak wielu wyznawców ;).


A Wy – jakie macie zasady w swoim domu, których nie przestrzegacie 😉

Kot wyciąga się pazury


PS

Wszystkie zdjęcia pochodzą od wawrzykowski.pl

 


8 Komentarzy

Ekonomka · 17 lutego 2018 o 13:01

Haha, bardzo prawdziwe zasady i kocie podejście do nich 😛

Agnieszka Partyka · 20 lutego 2018 o 10:15

Mam 5 kotów i też rozumiem starożytnych Egipcjan. 😉 Oprócz Twoich zasad, obowiązuje u nas jeszcze nieprzestrzeganie następujących:
-kotom nie wolno wchodzić na blaty kuchenne
-nie wolno jeść z naczyń ludzi
– nie wolno wchodzić przez drzwi balkonowe i ładować się z ubłoconymi łapami w pościel

    Maria Wawrzykowska (ProjektSłowo) · 23 lutego 2018 o 17:28

    I czy tak samo te zasady działają jak u mnie? Bo u mnie to wszystko takie przewrotnie napisane jest, by właśnie pokazać, że nie bardzo da się ułożyć kota po swojemu. Tzn. da się, ale kot sam zdecyduje o tym, co będzie mu wolno, a czego nie 😉

Paulina · 20 lutego 2018 o 16:42

Co racja, to racja… Kot i jakiekolwiek zasady nie idą w parze. Dlatego ja jestem Psiarą i kocham stworzonka, które można nauczyć wszystkiego 😀

Paula · 20 lutego 2018 o 16:46

Nie mam kota, jestem psiarą 😉 Ale uważam, że koty są mega inteligentne, dlatego nie podporządkowują się tak łatwo, jak inne zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *