Wedding Brunch – wykłady o SEO przy kawie

plakat imprezy cyklicznej wedding brunch

Jakiś czas temu na zaproszenie konsultantek ślubnych z firmy Czyni Cuda zostałam zaproszona na cykliczne spotkanie branży ślubnej na Śląsk, do Katowic.

Spotkania o nazwie Wedding Brunch odbywają się dzięki dziewczynom regularnie i mają na celu nie tylko zintegrować branżę w tamtych rejonach, ale i w pysznym śniadaniowym klimacie nauczyć czegoś o marketingu, reklamie i innych sprawach, które mogą przydać się do prowadzenia biznesu. Ja miałam swoje pięć minut i przygotowałam wykład o seo.  Czytaj dalej Wedding Brunch – wykłady o SEO przy kawie

Na Dzień Kota – zasady życia z kotem

Ziewający kot

17 lutego został ustanowiony DNIEM KOTA  (przez kogo i kiedy? Tego nie wiem). Jako kociara nie wnikam w genezę powstania tego święta, tylko napawam się kolejną możliwością przebywania z moim futrzakiem i „jarania” się z tego, że pozwolił, bym została jego pańcią 😉

Kto ma koty ten wie, że nie jest łatwo z nimi żyć jeśli lubimy mieć wszystko poukładane i idealnie zaplanowane. Ale kto powiedział, że się nie da? Przecież można próbować nauczyć kota pewnych rzeczy. Przynajmniej próbować 😉 (to taki żart o czym przekonacie się czytając tekst poniżej).

Czytaj dalej Na Dzień Kota – zasady życia z kotem

Za co lubię Panią Szymborską? Kilka słów w rocznicę śmierci poetki

Za co lubię Panią Szymborską? Kilka słów o poetce w dniu jej szóstej rocznicy śmierci

Książki tomiki poezji Wisława Szymborska


Panią Szymborską znam od „zawsze”, ale polubiłam ją dopiero na studiach, co stało się jedynym konfliktem pomiędzy mną, a moją kochaną Babcią. Jakoś nie mogłyśmy w tej kwestii dojść do porozumienia. Babcia miała jej za złe przeszłość, która dla mnie nie miała tak wielkiego znaczenia. Bo ja odnalazłam w poetce coś, czego moja Babcia zdaje się nie chciała szukać. Znalazłam u Pani Wisławy umiejętność żonglowania słowami, bawienia się językiem i odnajdywania absurdów w wydawać by się mogło mało absurdalnych sprawach. Czytaj dalej Za co lubię Panią Szymborską? Kilka słów w rocznicę śmierci poetki

Instagram czy instagram – jak napisać poprawnie?

Jak napisać poprawnie instagram hasztag

Instagram czy instagram – jak napisać poprawnie?

Dziś tropię Instagram i wszelkie problemy, które napotkać może osobnik nie tyle korzystający z niego, co opisujący go w języku polskim. Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie:  jak zapisać poprawnie – Instagram, InstaStory, hasztagi i inne potwory 😉 Zapraszam do lektury!


1) Instagram – odmiana przez przypadki

Pamiętajcie, że znowu biernik przysparza nam trochę kłopotów – oficjalnie wchodzimy na Instagram, a nie na Instagrama!

 

Instagram odmiana przez przypadki
Instagram odmiana przez przypadki

Czytaj dalej Instagram czy instagram – jak napisać poprawnie?

„Pismo” – kilka słów o magazynie nieświętym, ale świetnym [recenzja]

Recenzja magazynu „Pismo”

Nie wiem, czy słowo świetne pasuje mi do tego nowego czasopisma. Przy całym kunszcie, jaki włożono w jego wydanie, czuję się zobligowana, by też dać z siebie więcej i napisać Wam, jak to jest wziąć pierwszy numer do ręki i poczuć zapach nowości, farby drukarskiej i użyć do tego trochę więcej niż tylko paru zdań tak zwyczajnie napisanych. Zapraszam do mojej recenzji magazynu „Pismo”. Czytaj dalej „Pismo” – kilka słów o magazynie nieświętym, ale świetnym [recenzja]

Jak napisać poprawnie … czyli nowa seria na blogu

Jak napisać poprawnie…

Kto nigdy nie zrobił literówki czy błędu – niech pierwszy rzuci we mnie słownikiem. Ile razy pisząc wiadomość, artykuł czy sprawdzając czyjś tekst zastanawialiście się, jak napisać poprawnie dany wyraz? Ile razy zdarzyło się Wam, że szukaliście odpowiedzi na pytanie u najsłynniejszego wujka w sieci? Ja mam cały spis takich wyrazów, które sprawdzam po kilka razy, bo nigdy nie wiem, która wersja jest poprawna. Często też sama otrzymuje  takie zapytania od znajomych czy czytelników. Do tej pory odpisywałam osobno, ale koniec z tym – wspólnie walczymy z bykami i bierzemy je za rogi obfitości zasad, jakie mamy w polskiej ortografii.

Nowy dział na blogu

Czytaj dalej Jak napisać poprawnie … czyli nowa seria na blogu

Nowy rok – pora się ogarnąć, czyli jak się zorganizować?

Pora się ogarnąć czyli o postanowieniach noworocznych

Wszyscy naokoło mówią i piszą o celach na nadchodzący nowy 2018 rok. Praktycznie wszystko sprowadza się do tego, że chcemy być lepsi niż rok wcześniej (np. chudsi, ale nie w portfelu rzecz jasna), bardziej zorganizowani, by mieć więcej czasu dla siebie/rodziny/kota/swojego łóżka, przy jednoczesnym zarabianiu o wiele lepiej, niż w odchodzącym w niepamięć roku.

Moje postanowienia nie są absolutnie inne, nie jestem w tym temacie oryginalna – chcę być szczuplejsza, mieć więcej czasu na robienie tego co kocham i z tymi,  których kocham, chcę zarabiać i to jeszcze współpracując z tymi, co płacą, a nierzetelnych wyczuwać jak dzik trufle.

Czytaj dalej Nowy rok – pora się ogarnąć, czyli jak się zorganizować?

Wesołych Świąt

Kartka Wesołych Świąt

Przede mną pierwsze święta z Projekt Słowo. Mam nadzieję, że na przyszły rok  będziecie również ze mną 🙂 A tymczasem chodźmy pomagać przy tym całym zamieszaniu 😉 Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ten okres przedświąteczny jest wspaniały 😀 I zamierzam iść się z niego cieszyć, czego i Wam życzę.